Upravit stránku

Je to větrání, kdy je z koupelen, WC a kuchyně odváděn vydýchaný vzduch a souběžně je přiváděn do ložnice, dětského a obývacího pokoje čerstvý vzduch z venku. Tyto proudy vzduchu procházejí bezkontaktně rekuperačním tepelným výměníkem, kde čerstvý chladný venkovní vzduch převezme teplo z odváděného znehodnoceného vnitřního vzduchu, aniž by došlo k jejich vzájemnému promísení.

Venkovní vzduch je zároveň filtrován, zbaven prachu, pylu a alergenů. Integrované filtry v jednotce snižují možnost vzniku alergických reakcí, redukují vlhkost a tím zamezují tvorbě plísní, která vzniká právě při nedostatečném větrání.

Přívodní vzduch do obytných místností a odvodní, znehodnocený vzduch je distribuován vzduchovody velmi nízkou rychlostí, takže se celý vzduchotechnický systém pyšní nízkou hlučností a minimální energetickou náročností. A i při nich dokáže zajistit dokonalou výměnu vzduchu v domácnosti, bez průvanu.

Pokud se rozhodnete pro instalaci rekuperační jednotky, je důležité se také soustředit na technické parametry, které by měly splňovat nejpřísnější evropské normy a standardy jako je ErP (Energy Related Product) 2013/2015, tak jako je to v případě jednotky DAPHNE.

Jednotky DAPHNE2 jsou testovány v akreditované laboratoři ETELAB dle normy EN 308, která testuje účinnost rekuperačních výměníků

Nahoru